Projekt domu, który robi wrażenie

Przestronny, parterowy budynek z przeszklonymi ścianami, idealnie wtapiający się w otoczenie ogrodu pełnego starych wysokich drzew. Dom, zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły, będący realizacją wizji, z jaką zgłosił się do nas właściciel. Dom tak wyjątkowy, że jego projekt został opisany w prasie. Co takiego wymarzył sobie klient i w jaki sposób to zrealizowaliśmy?

Nasz klient pochodzi z Holandii, gdzie nie jest łatwo znaleźć zalesioną działkę w bliskiej odległości większego miasta. Polska wciąż jeszcze posiada taką ofertę. Miejsce na budowę znaleźliśmy w Zalesiu Górnym, oddalonym od Warszawy zaledwie o 30 minut drogi.

Oczekiwania klienta

Oczekiwania naszego klienta były świetnie sprecyzowane, ale nie narzucał on żadnych koncepcji i gotowych wyobrażeń. Głównym celem była przestronność, otwartość i dużo światła. Wszystko to miało powstać wśród przenikających się światów, w harmonii z leśnym otoczeniem.
A konkretniej? Założeniem był prosty dom, który nie zdominuje pięknego leśnego ogrodu. Ponadto budynek miał być jasny, mocno doświetlony nie tylko poprzez elektryczność. Trzecim warunkiem było bezpośrednie połączenie mieszkania z działką. To koncepcja inspirowana indonezyjskim budownictwem, na którą musieliśmy znaleźć pomysł w naszym chłodniejszym klimacie.

Listę oczekiwań klienta zamykały wskazówki techniczne. Właściciel prowadzi bowiem firmę wykonującą betonowe posadzki przemysłowe, zatem ten materiał miał dominować w wykończeniach wielu powierzchni.

Może zainteresujesz się również innymi artykułami?