Prestiżowa i luksusowa rezydencja – czyli jaka?

Pomimo kryzysu gospodarczego ceny najdroższych nieruchomości potrafią nie tylko pozostawać na tym samym poziomie, ale czasami nawet rosnąć. Jakby tego było mało, wciąż powstają nowe rezydencje, których twórcy stawiają sobie za cel wybudowanie nie tylko pięknego i funkcjonalnego domu, ale takiego, w którym prestiż i wyjątkowość odgrywać będą szczególną rolę.
Co takiego sprawia, że dany dom ze zwykłej podmiejskiej nieruchomości staję się luksusowym obiektem?

Duża działka

Luksusowy i wyjątkowy dom na działce musi mieć wystarczająco dużą przestrzeń na to, by mieszkańcy mogli się wokół niego poruszać swobodnie i bez skrępowania. Nie chodzi tu wcale o wielohektarową posiadłość. Już 2 tyś metrów kwadratowych będzie wystarczającym terenem, aby architekt mógł puścić wodzę fantazji i zaproponować ciekawy i jednocześnie nietuzinkowy projekt domu.

Prestiż posiadłości niewątpliwie wzrasta, gdy działka jest zalesiona. W okolicach większych miast, gdzie drzewostan jest bardzo gęsty, a miejscowości mają status „ogrodów”, zapisy planów miejscowych bardzo często pozwalają zająć pod budowę tylko niewielki procent działki. To wbrew pozorom nie stanowi przeszkody, a może stać się dużą zaletą. Dom i tak będzie duży i komfortowy, a brak bliskiego sąsiedztwa może sprawić, że zaprojektowany budynek otworzy się na otaczającą go zieleń i będzie przenikał się z naturą niemal z każdej strony. Właśnie taki układ jest idealnym pretekstem do powstania wyjątkowej rezydencji.

Dogodna lokalizacja i bezpieczeństwo

Znalezienie działki, która będzie na tyle blisko od miasta, by dojazd do niego nie stanowił problemu, ale na tyle daleko, że w tyle zostanie wielkomiejski zgiełk – to obecnie duże wyzwanie. Na szczęście w miarę ekspansji mieszkańców na coraz bardziej dzikie tereny podmiejskie, rozwija się także komunikacja i infrastruktura, która zapewnia gospodarzom łatwy dostęp do centrów większych miast.
Ten, kto jest bardziej zdeterminowany, by od podstaw wybudować swój luksusowy dom marzeń z pewnością znajdzie swoje miejsce na ziemi, ale z racji niewielkiej liczby sąsiadów, na początku będzie musiał postawić na bezpieczeństwo. Dobry monitoring na dużej posiadłości będzie zatem niezbędny i nie warto oszczędzać na takiej instalacji.

Wystrój i wyposażenie

Dla każdego luksus oznacza co innego, ale każdy docenia przemyślane wykończenia, ciekawe i inteligentne rozwiązania architektoniczne, oraz najnowsze technologie w służbie domu. To właśnie stanowi podstawę wyjątkowego i niepowtarzalnego projektu posiadłości. Każdy, kto planuje budowę prestiżowej i wyjątkowej posiadłości oczekuje od projektanta nieszablonowych pomysłów, które nie będą powtarzać się w sąsiedniej okolicy.

Aby nieruchomość można było określić mianem luksusowej, trzeba wziąć pod uwagę cały szereg różnorodnych czynników. Wśród nich podstawę stanowi prestiżowa lokalizacja, wyjątkowa architektura i bogate wyposażenie. Niepowtarzalność budynków, jakie dotychczas zaprojektowaliśmy nie polega jednak na ich wielkości, ale na pomysłowości rozwiązań, połączeniu luksusu z wygodą i wręcz idealnym dopasowaniu projektu do otoczenia. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na nowoczesną bryłę domu, czy też tradycyjny styl i ponadczasową klasykę – z pewnością znajdziemy dla Ciebie oryginalny i w pełni dopasowany do Twoich potrzeb projekt domu.

Może zainteresujesz się również innymi artykułami?