Domek letniskowy prosty jak marzenie i robi wrażenie!

Czy niewielki sezonowy domek letniskowy może zachwycić?

Spacerując po okolicach z zabudową letniskową trudno zgodzić się z taką tezą. Postaw jednak na dobry projekt, a przekonasz się, że nawet niewielka i niedroga letniskowa posiadłość może naprawdę robić wrażenie!Małymi krokami zbliża się do nas wiosna, a z nią nadzieje na weekendowe wyjazdy poza miasto. Wygodny leżak, cisza, spokój. Najlepiej na własnej działce, z dala od miejskiego zgiełku. Szczęściarzami można nazwać tych, którzy podobnych przyjemności zażywają codziennie po powrocie z pracy. Jeśli jednak nie mieszkasz na przedmieściach, w domu z ogródkiem, w cieniu wysokich drzew, pomiędzy leśnymi ścieżkami, do wyboru pozostają weekendowe wyjazdy „na kwaterę” lub własny letniskowy domek.

Po co Ci domek letniskowy

Posiadanie niewielkiego domku letniskowego jest niezwykle kuszące. Odwiedzając go, zmieniasz otoczenie, uciekając od codzienności, wracasz do ulubionych ścieżek. Takie miejsce to także świetne opcja na rodzinne uroczystości czy wspólne grillowanie.Czasem jednak budżet nie do końca się dopina, gdy w sezonie letnim trzeba utrzymywać dwie nieruchomości. Wówczas, aby podreperować nieco budżet, warto pomyśleć o wynajęciu domku znajomym, czy też innym letnikom. Mając na uwadze takie rozwiązanie, warto dobrze przemyśleć projekt. W końcu nasze potrzeby niekoniecznie mogą pokrywać się z oczekiwaniami innych i odwrotnie. Na co wówczas zwrócić uwagę?

Uniwersalny domek letniskowy

Jeśli planujesz wybudować letniskowy domek wyłącznie na potrzeby własnej rodziny, to uświadom architekta, czego potrzebujesz i sprawa będzie prosta. Jeżeli natomiast chcesz by miejsce to częściej odwiedzała rodzina, masz w planach wypożyczać klucze znajomym lub po prostu wynajmować domek letnikom, projekt powinien być bardziej uniwersalny. Dlaczego warto wziąć pod uwagę potrzeby gości? Bo dwie lub trzy rodziny funkcjonujące w jednej przestrzeni nawet przez kilka dni, mają zupełnie odmienne potrzeby, niż jedna grupa. Na pewno warto zadbać o liczbę łazienek i toalet, bo to jest zawsze najbardziej problemowa kwestia. Po drugie – warto pomyśleć o większej przestrzeni wspólnej, ale może wcale nie kosztem miejsca na sypialnie? Tych powinno być jak najwięcej i wcale nie muszą być duże. Dla zwiększenia liczby miejsc do spania, można także rozpatrzyć opcję ustawienia piętrowych łóżek, czy dodatkowej antresoli. Wszystko zależy od pomysłowego projektu.

Dom letniskowy – oryginalny, ale drogi

Domki letniskowe, które znajdziesz w gotowych katalogach zazwyczaj niewiele się od siebie różnią. Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą stronę internetową z projektami, by przekonać się, że zdjęcia można często rozróżnić dopiero po opisie, gdyż wszystkie budynki są do siebie podobne. Ale takie projekty nie są przecież obowiązującym trendem! My wiemy, że niedrogi i nieduży domek także może być spektakularny i ciekawy, jeśli projekt podkreśla walory otoczenia i jest otwarty na przyrodę. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zaprojektować małe i funkcjonalne wnętrze, które wcale nie musi przytłaczać niewielką powierzchnią. Wystarczy tylko odejść od projektów, które nie biorą pod uwagę Twoich potrzeb, a jedynie zasobność portfela. Pamiętaj też, że domek letniskowy nie musi spełniać wymagań domu całorocznego.Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na projekt lub nie wierzysz, że mały sezonowy domek może zaskoczyć Cię swoją funkcjonalnością i wyglądem, zapraszamy cię do naszego biura. Nie zwlekaj, bo wiosna soi już na progu.

Może zainteresujesz się również innymi artykułami?