Czarna stodoła Sasino Czarny dom Sasino

 

Czarna stodoła Sasino Czarny dom Sasino

Czarna stodoła Sasino Czarny dom Sasino. Projekt domu jednorodzinnego Kaszuby CASA NEGRA – jak się śmieją gospodarze jest swoją szesnastą wersją w naszym wspólnym procesie projektowym. Dzięki wnikliwej analizie potrzeb powstał bezkompromisowy dom na miarę. Mieliśmy okazję osobiście to sprawdzić goszcząc kilka dni. Wśród muzyki operowej wiatru i buczenia owadów kontemplowaliśmy przestrzeń.

Czarna stodoła Sasino Czarny dom Sasino. Współczesne trendy w architekturze kładą szczególny nacisk na połączenie estetyki z funkcjonalnością, a jednym z takich wyjątkowych miejsc jest dom na Kaszubach, otoczony bujnymi łąkami, oczarowujący swoją czarną elewacją z drewna palonego, minimalistyczną bryłą i wielkimi oknami. To miejsce o niepowtarzalnym charakterze, które nie tylko wpisuje się w naturalne otoczenie, ale także wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak pompa ciepła, aby sprostać wymogom dzisiejszego ekologicznego świata.

Pierwszym elementem, który przyciąga uwagę wizytujących to niezwykłe miejsce jest jego niekonwencjonalna czarna elewacja z drewna palonego. Ta nietypowa technika nadaje domowi nie tylko unikalny wygląd, ale także sprawia, że wtapia się on harmonijnie w okoliczny krajobraz. Tradycyjne budynki zyskują nowoczesną odsłonę, stając się nowatorskim wyrazem architektury, która czerpie z natury i współgra z nią.

Dom otoczony jest łąką pełną kwiatów i owadów. Sarny podchodzą pod okna.

Czarna stodoła Sasino Czarny dom Sasino. Projekt domu jednorodzinnego Kaszuby CASA NEGRA
Dominującą cechą tego domu jest prostota minimalistycznej bryły. Choć może wydawać się, że prostota oznacza rezygnację z wygody, w tym przypadku jest dokładnie odwrotnie. Minimalizm pozwala na wyeksponowanie przestronnych wnętrz, które sprzyjają relaksowi i odprężeniu. Wszystkie zbędne elementy zostały wyeliminowane, a w zamian panuje harmonijna przestrzeń, która zachęca do spędzania czasu w zgodzie z naturą.

Wielkie okna to kluczowy element, który pozwala na pełne wykorzystanie naturalnego światła, jednocześnie umożliwiając zachwycenie się zapierającymi dech w piersiach widokami. Szklane powierzchnie sprawiają, że granice między wnętrzem a otoczeniem stają się płynne, co nadaje mieszkańcom poczucie harmonii i jedności z otoczeniem.

To, co wyróżnia -Projekt domu jednorodzinnego Kaszuby CASA NEGRA- dom na tle innych, to jego zaawansowana technologia i dbałość o środowisko naturalne. Wykorzystanie pompy ciepła, jako źródła energii do ogrzewania i chłodzenia, jest dowodem na zaangażowanie właścicieli w ekologiczne rozwiązania. Taka technologia pozwala na oszczędność energii, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy i przyjaźniejsze dla środowiska życie. Źródłem energii elektrycznej (jedynej dostarczanej do domu jest instalacja fotowoltaiki w przyszłości OFF-GRID. Instalacje off-grid, które umożliwiają produkcję i wykorzystanie energii niezależnie od sieci elektroenergetycznej.

#czarnydomsasino
czarny dom sasino
#czarnastodołasasino
czarna stodoła sasino
#stodołasasino
stodoła sasino
#szaniawskiarchitekci

Idea instalacji off-grid polega na generowaniu i gromadzeniu energii elektrycznej na miejscu, najczęściej przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, hydroenergia lub biomasa. Główną zaletą instalacji off-grid jest ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii znacznie ogranicza emisję szkodliwych gazów cieplarnianych, co pozwala zmniejszyć nasz ślad węglowy. Jest to szczególnie istotne w obliczu globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych, gdy konieczne jest przyspieszenie transformacji energetycznej w kierunku ekologicznych źródeł energii.
Budynki, które korzystają z instalacji off-grid, nie są zależne od dostaw energii elektrycznej od koncernów energetycznych, co czyni je bardziej niezależnymi i samodzielnymi. Szczególnie tu w obszarze słabo zurbanizowanym.

Wraz z dbałością o ekologię, dom na Kaszubach zapewnia swoim mieszkańcom wyjątkowy komfort. Energooszczędność przekłada się na optymalne warunki temperaturowe wewnątrz budynku przez cały rok, niezależnie od pory roku. Latem zapewnia przyjemny chłód, podczas gdy zimą cieszy ciepłem i przytulnością. Taka optymalizacja klimatu wewnętrznego wpływa korzystnie na samopoczucie mieszkańców, a także na zdrowie i kondycję budynku.

#czarnydomsasino
czarny dom sasino
#czarnastodołasasino
czarna stodoła sasino
#stodołasasino
stodoła sasino
#szaniawskiarchitekci

Dom na Kaszubach stanowi przykład doskonałego połączenia architektury zrównoważonej, minimalistycznej estetyki i zaawansowanej technologii. Jego elegancka czarna elewacja z drewna palonego, prosta bryła, duże okna i otwarta przestrzeń tworzą unikatowe miejsce, które łączy się z naturą, a pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne podkreślają zaangażowanie w ekologiczny styl życia. Jest to doskonały przykład tego, że dbałość o środowisko naturalne nie musi iść w parze z rezygnacją z komfortu i nowoczesności.

Dom na Kaszubach jest inspiracją dowodząc, że odpowiedzialne projektowanie i ekologiczne rozwiązania są kluczem do harmonijnego współistnienia z przyrodą.

 

Architektura stała się głównym elementem krajobrazu. Jako twórcy przestrzeni, mamy ogromny wpływ na to, jak czujemy się w otaczającym nas środowisku. Kierujemy swoje działania ku zrozumieniu potrzeb ludzi i harmonijnemu wkomponowaniu budynków w otaczającą przyrodę.

Kluczowym elementem architektury w krajobrazie jest harmonijne oddziaływanie na otoczenie naturalne. Tworzenie budynków przyjaznych dla środowiska, które wykorzystują odnawialne źródła energii i materiałów.

Architektura w krajobrazie ma wpływ na jakość życia ludzi. Przestrzenie zaprojektowane z pasją i wrażliwością na konkretne potrzeby tworzą przyjazne miejsca.

Projekt domu jednorodzinnego Kaszuby CASA NEGRA – ARCHITEKT z doświadczeniem Warszawa

Elewacja z Desek Opalanych Czarna stodoła Sasino

Płyty fundamentowe nowoczesne budownictwo

Zobacz inne nasze projekty:

Dom Jura Krakowsko Częstochowska kamienna elewacja

Dom Jura Krakowsko Częstochowska kamienna elewacja

Dom Jura Krakowsko Częstochowska kamienna elewacja Klient: prywatny ROK REALIZACJI: 2019 TYP PROJEKTU: dom pasywny Dom Jura Krakowsko Częstochowska kamienna elewacja. Architektura to dziedzina, która nie tylko tworzy funkcjonalne budynki, ale również wpływa na nasze...

Dom Jednorodzinny – Puszcza Kampinoska Sowia Wola

Dom Jednorodzinny – Puszcza Kampinoska Sowia Wola

Klient: prywatny ROK REALIZACJI: 2017 TYP PROJEKTU: dom jednorodzinny Miejsce zjawiskowe – bobry, ptaki, lasy i ani jednego domu w zasięgu wzroku. Miejsce wita kłującą w uszy ciszą, tu pośród traw powstanie dom. Lokalne przepisy narzuciły kąt dachu, było to inspiracją...