Wawer Lipkowska

Projekt Domu na warszawskim Wawrze polegał na zaprojektowaniu nowoczesnego domu z dużym salonem dostosowanego do działki i potrzeb Inwestora. Plan miejscowy wprowadza sporo ograniczeń w związku z tym powstał zwarty budynek z garażem dwustanowiskowym zlokalizowanym na kondygnacji podziemnej.

 

Dom jednorodzinny zaprojektowany jako dwie bryły mieszczące części … 

Dobiega końca realizacja domu przy ulicy Lipkowskiej w Warszawie. Zaprojektowaliśmy nowoczesna bryłę budynku. Elewacje domy zostały pokryte szlachetnymi materiałami drewnem, grafitowym łupkiem oraz białym tynkiem krzemianowym. Już są pierwsi mieszkańcy – w elewacji drewnianej zamieszkały dzięcioły.

Dużym ograniczeniem były zapisy miejscowych warunków zagospodarowania przestrzennego, które ograniczały zabudowę budynku. 

Wybudowany został dom jednorodzinny składający się z dwóch brył, które są wyraźnie skontrastowane przez użycie innych materiałów wykończeniowych oraz w wyniku różnej wysokości tych dwóch części. Aby wyższa bryła nie dominowała zbytnio nad pozostałą częścią, wykonany został podcień pokryty ciemnym kamieniem. Na niższej części wykonany został taras, który można wykorzystać jako część ogrodu, ponieważ warstwy stanowią dach odwrócony – który może być również dachem zielonym lub żwirowym.  

Garaż znajduje się poniżej terenu na kondygnacji -1. Fragment garażu pokryty jest warstwą gruntu i zostanie wkrótce obsadzony zielenią.  

Kolejnym charakterystycznym elementem jest wystający żelazo-betonowy daszek, który swoja dość nowoczesną formą miał za zadanie zapraszać gości do wejścia. 

https://szaniawskiarchitekci.pl/?portfolio=dom-wawer-lipkowska

Tags:

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress